Regulamin

Jesteś w sklepie internetowym Inżynierii Wszechświetności, samodzielnej pracowni kreatywnej zajmującej się tworzeniem gier komputerowych, książek, plakatów, filmów, literatury i w ogóle wszystkiego, co nam przyjdzie do głowy. Niektóre z tych rzeczy możesz kupić tutaj. Będzie nam miło, jeśli najpierw zapoznasz się z niniejszym regulaminem.

Naszą pełną nazwę, adres i inne formalności wyrzuciliśmy na sam koniec, żeby nie przynudzać.

Podstawy

Najważniejsza sprawa: jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania, uwagi, zażalenia, reklamacje i tak dalej, koniecznie skontaktuj się z nami. Do wszystkich kontaktów mamy jeden wspólny adres: wonderland.engineering@gmail.com.

W szczególności, jeżeli coś nie będzie w porządku z jedną z rzeczy, które Ci sprzedaliśmy, napisz nam dokładnie, co się nie zgadza. Obietnice złożone w opisach traktujemy bardzo serio, więc jeśli Twojej książce będzie brakowało kartek albo gra nie będzie działała, zrobimy co się da, żeby wymienić egzemplarz na sprawny lub oddamy Ci kasę. Więcej informacji dotyczących reklamacji znajdziesz poniżej.

Nie możemy Ci obiecać, że wszystkie nasze rzeczy będą Ci się podobać. Tam, gdzie to możliwe, udostępniamy wersje demonstracyjne, by ułatwić Ci rozeznanie.

Dystrybucja i płatności

Przyjmujemy wpłaty za pośrednictwem systemów PayPal i PayU. Jeżeli wolisz inną formę płatności, skontaktuj się z nami.

Wszystkie ceny zawierają VAT.

Produkty cyfrowe udostępniamy niezwłocznie po przyjęciu płatności. Jeżeli przypadkiem akurat nasz serwer nie będzie działał, na przykład z powodu awarii, obiecujemy, że nie opóźni to dostawy o więcej niż 24 godziny.

Produkty fizyczne dostarczamy pocztą lub kurierem. Wysyłka jest płatna dodatkowo. Jeżeli masz określoną preferencję, na przykład ulubioną firmę kurierską, wspomnij o tym w komentarzu do zamówienia. Szczegóły, takie jak wysokość opłaty za wysyłkę, podajemy podczas finalizowania zamówienia, ale przed dokonaniem wpłaty. Potrzebujemy 1-2 dni roboczych na skompletowanie i nadanie Twojego zamówienia. Typowy czas wędrówki przesyłki do adresata to kilka dni roboczych (dłużej, jeśli mieszkasz za granicą).

Nasze cyfrowe produkty nie mają DRM. Zdecydowaliśmy się na to, bo wiemy, że tak jest dużo wygodniej. Będziemy bardzo zobowiązani jeśli powstrzymasz się od korzystania z tego w celu dystrybuowania naszych produktów bez naszej wiedzy i zgody. Ten sklep jest naszym źródłem utrzymania. Na dłuższą metę Tobie też się opłaca zachęcać znajomych do zakupów u nas, ponieważ to umożliwia nam tworzenie kolejnych rzeczy.

Zwroty

Masz ustawowo zagwarantowane 14 dni na odstąpienie od umowy i w ogóle nie musisz się z tego tłumaczyć. Jeżeli się rozmyślisz i uznasz, że dana rzecz nie jest Ci potrzebna, napisz do nas maila, a my w ciągu trzech dni roboczych ustalimy, co dalej. Dopuszczamy zwroty rzeczy nieużywanych – po prostu odeślij je nam. Ponosisz „bezpośrednie koszty zwrotu”, ale za to my opłatę zwracamy w całości, razem z kosztami wysyłki, które doliczyliśmy przy zakupie.

Produkty cyfrowe traktujemy z założenia jak używane, ponieważ nie da się ich „odesłać” – można tylko zrobić nową kopię. Z tego powodu nie przyjmujemy ich zwrotów, wyjąwszy reklamacje.

Wpłatę w miarę możliwości zwracamy tą samą drogą, którą ją otrzymaliśmy. Jeżeli z jakiegoś powodu będziemy chcieli użyć innej ścieżki, uzgodnimy to z Tobą.

Reklamacje

Mamy obowiązek dostarczyć ci zamówione rzeczy bez wad. Jeśli nam to nie wyjdzie, koniecznie nas o tym powiadom. Opisz usterkę, a w miarę możliwości dołącz zdjęcie (nie musi być ładne) lub zrzut ekranowy. To nam pomoże ustalić, co możemy zrobić, żeby podobne problemy się nie powtarzały. Na reklamacje odpowiadamy w ciągu trzech dni roboczych.

W przypadku produktów fizycznych najchętniej wymieniamy wadliwą rzecz na sprawną, ale jeśli wolisz zamiast tego zrezygnować z zakupu, to w porządku. W takich sytuacjach postępujemy tak samo jak w przypadku innych zwrotów.

W przypadku produktów cyfrowych za wadę uznajemy błędy, które uniemożliwiają korzystanie z danej rzeczy zgodnie z jej przeznaczeniem. Na przykład gdy gry nie da się przejść do końca, bo się wyłącza bez pytania, jest to wada, więc jeśli nie uda nam się przygotować odpowiedniej poprawki, zwrócimy Ci pieniądze. Za to jeżeli czasami w lewym górnym rogu ekranu pojawia się niechciana plamka niepasującego koloru, to nie jest to wada, tylko zwykły bug – ale też będziemy bardzo wdzięczni za powiadomienie nas o nim. Nie lubimy bugów, zwłaszcza własnych.

Zgłaszając błędy w produktach cyfrowych koniecznie podaj nam tak zwane „kroki reprodukcji”, czyli dokładne czynności, które trzeba wykonać, żeby dany błąd się powtórzył. Żeby wziąć odpowiedzialność za błąd, musimy najpierw odtworzyć go na własnym sprzęcie, a kroki reprodukcji są do tego niezbędne. Możliwe, że przyjmując reklamację poprosimy Cię o wykonanie pewnych prostych czynności pomagających nam w naprawieniu usterki, na przykład zapytamy o konfigurację Twojego sprzętu lub poprosimy o podesłanie logów (jeżeli będziemy umieli Ci powiedzieć, skąd je wziąć).

Dane osobowe

Podczas odbierania zamówienia otrzymujemy od Ciebie pewną ilość danych osobowych. Część z nich przekazujemy operatorom płatności, to znaczy PayU i PayPalowi, którzy są Administratorami Danych Osobowych, a także poczcie lub firmie kurierskiej, które w naszym imieniu dostarczają produkty fizyczne. Dzięki tej wymianie danych realizacja zamówienia jest możliwa.

Sami nie weryfikujemy ani nie przetwarzamy Twoich danych. Nie chcemy nawet przez chwilę znać numeru Twojego konta bankowego, bieżącego adresu zamieszkania ani nazwiska rodowego matki. Możesz nam podać zmyślone nazwisko, a przesyłkę skierować pod adres koleżanki z pracy. Umieszczamy te dane w bazie naszego sklepu wyłącznie po to, żeby móc odróżniać od siebie zamówienia poszczególnych klientów – nie muszą więc być „prawdziwe”, tylko unikalne. Co prawda jeżeli podasz nam działający adres e-mail, umożliwi nam to skontaktowanie się z Tobą, w razie gdyby zaszła taka potrzeba, na przykład gdyby pojawiło się nieprzewidziane opóźnienie w realizacji zamówienia. Nie będziemy wysyłać Ci informacji handlowych ani nie sprzedamy adresu spamerom. Nie powiemy też naszym znajomym, że „taka a taka osoba kupiła u nas to i to”.

Mamy zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego. Musimy na żądanie przedstawić mu dokumentację naszych przychodów. Urząd na złożenie takiego zapytania ma pięć lat, a więc przez pięć lat musimy przechowywać ślad o tym, że doszło do transakcji. Nie będziemy tych śladów przeglądać ani przetwarzać w żaden sposób, poza sporadycznym wykonaniem kopii zapasowej.

Co byśmy chcieli w zamian

Aż głupio nam wymieniać takie oczywistości, dlatego robimy to tylko dla porządku. Nie próbuj psuć naszej strony. Jeśli coś się zepsuje, powiedz nam o tym. Nie wykorzystuj naszej strony do celów niezgodnych z prawem, takich jak propagowanie nienawiści lub wstrzymywanie publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Nie podszywaj się pod innych ludzi, a w szczególności nie rób zakupów w cudzym imieniu, jeżeli dana osoba nie dała Ci na to wyraźnej zgody.

Kiedy możemy odstąpić od realizacji zamówienia?

Naprawdę wolelibyśmy tego nie robić. Może jednak zdarzyć się, że wyczerpie się nakład produktu fizycznego lub przestanie działać usługa, na której opiera się produkt cyfrowy. W takich przypadkach realizacja zamówienia może być niemożliwa z przyczyn niezależnych od nas. Może też wystąpić tak zwana „siła wyższa”, która zmusi nas do nagłego zawieszenia lub zakończenia działalności.

Oczywiście w takich przypadkach niezwłocznie uzgodnimy z Tobą zwrot wniesionych opłat.

Pełna nazwa, adres i inne formalności

Wonderland Engineering Jacek Wesołowski
ul. Stawki 4b m. 18, 00-193 Warszawa
NIP: 525-216-86-06
REGON: 362 251 428
wonderland.engineering@gmail.com